ECOSTAR - האנגלית עולה רמה

"ECOSTAR" איחדה 15 שותפים ישראלים ואירופאים בפרויקט לשפר לימוד האנגלית כשפה זרה באוניברסיטאות ובמכללות בישראל.

 

מטרות הפרויקט

1. לאפשר לאנשים מרקעים שונים הדוברים שפות אם שונות לתקשר בצורה יעילה 2. לסייע למורים לאנגלית במוסדות להשכלה גבוהה בארץ להתאים את קורסי האנגלית לסטנדרטים בינלאומיים של ה-CEFR

3. ליצור מסגרת לאומית חדשה לקורסי אנגלית בארץ,  כדי לאפשר הכרה בין מוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם 

4. ליצור מאגר רחב של משאבי למידה וטכנולוגיות חדשות ללימוד אנגלית המותאם לרמות של CEFR - לשימוש בכיתה וללימוד עצמאי.

ULeic
wroclaw
IDC_English_Blue (1)
TAU_Logo_HomePage_Eng
LOGO NITE

שלושה דברים שלא ידעתם על ה-CEFR

מה זה לא? זה לא סילבוסים או שיעורים קבועים בכל העולם. אין ניסיון ליצור אחידות בחומר - חומרי הקריאה והלימודי בישראל יהיו מותאמים לסטודנט הישראלי, כמו שחומרי הקריאה במדריד יהיו מותאמים לסטודנט הספרדי. מה שכן, אם בתור סטודנט תרצה לצאת ללמוד בברצלונה - באמצעות ה-CEFR ההכרה ברמה וביכולות שלך תהיה פשוטה בהרבה, וכך גם המעבר! 

?!

מה עושים? יוצרים רמת ייחוס משותפת ללימודי אנגלית! בכל רחבי העולם, מצ'ילה עד סין, סטודנטים שלומדים אנגלית כשפה זרה, בתוכניות לימוד שמאמצות את ה-CEFR, יודעים מה תוצאות הלימודים הרצויות. בכל רחבי העולם מאמצים את ההבנה שלא רק סטודנטים צריכים לתקשר זה עם זה גלובלית - אלא גם מערכות החינוך צריכות לתקשר זו עם זו.

?!

?!

מה זה בכלל CEFR?
CEFR זה ראשי תיבות של Common European Framework of Reference for Languages
(מסגרת התייחסות אירופאית משותפת לשפות: למידה, הוראה והערכה). כלומר, מסגרת אחידה ללימודי שפות בכלל ואנגלית בפרט.

המסגרת של ה-CEFR מאפשרת למנהלים בתחום החינוך, מורים וגופי הערכה שונים לבחון סטודנטים ממדינות שונות לפי קריטריונים אחידים. המסגרת של ה-CEFR מסייע לכך שהסטודנטים מקבלים מענה אמיתי לצרכים שלהם בלימודי אנגלית - גם קריאה, גם כתיבה וגם הבנת הנשמע ודיבור. המסגרת של ה-CEFR משפרת את השקיפות של תכניות הלימודים, הקורסים וההכשרות וכך מעודדת שיתוף פעולה בין-לאומי.

 

למה זה טוב לישראלים

* פיתוח היכולת לתקשר בצורה יעילה באנגלית, גם בדיבור, האזנה וכתיבה, לעומת הדגש הצר על הבנת הנקרא בלבד שהיה נהוג עד כה בקורסי אנגלית.
* הכשרת בוגרים המסוגלים להתמודד עם רמות אנגלית הנדרשות ב-globalized workplace של היום.
* הכרה הדדית של קורסי אנגלית בין מוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל.

הדבר נכון פי כמה עבור ישראל - במדינת "סטארט-אפ ניישן" בה קיימות חברות בינלאומיות - גוגל, פייסבוק, אפל, אינטל - הקטר של המשק הוא גלובלי, וכדי להיות חלק מחוד החנית - אנגלית מצוינת היא הכרח! המסחר והשווקים כולם הפכו לבינלאומיים - ובכולם אנגלית היא השפה המרכזית.. זה פשוט - הסיטואציות שדורשות אנגלית בעולם התעסוקה הופכות לתכופות יותר ויותר, אנו חיים ב"כפר גלובלי" בו כל תחומי העבודה דורשים אנגלית, אנחנו יוצאים לכנסים וועידות בחו"ל.

 

לימודים שמתבססים על ה-CEFR מקלים על הכרה הדדית ושיתוף פעולה בין מוסדות חינוך בישראל, ומקלים על הכרה הדדית ושיתוף פעולה בין מוסדות חינוך בארץ ובעולם - מצ'ילה ועד סין. מעבר לכך שהסטודנטים לומדים כישורים רחבים ביותר, אם סטודנט רוצה לצאת לחילופי סטודנטים או להמשיך לתואר שני בחו"ל - מעכשיו זה הרבה יותר קל.

 
 

איך בתכל'ס זה עובד?

המסגרת מציגה תפיסה הוליסטית, שלמה, ללימודי אנגלית: לא עוד רק אנסינים ולימודי דקדוק דקדקניים, אלא התייחסות ממשית לשפה כמכלול: כישורי השפה הנדברים הם גם חשובים. במסגרת ה-CEFR הסטודנטים מתרגלים כישורים נוספים שעומדים בלב למידת שפה כמו דיבור.

בישראל הרמות האחידות שהוגדרו בהתאם הן: טרום בסיסי א+ב (מקביל ל-A1), בסיסי (מקביל ל-A2ׂ), מתקדמים א (מקביל ל-B1) ומתקדמים ב (מקביל ל-B2). מתקדמים ב' הינו הקורס שכלול בשכר הלימוד.

ה-CEFR קובע שש רמות לימודים לאנגלית (A1, A2, B1, B2, C1, C2) ובכל רמה מוגדרות הצהרות "מסוגל לזה", שמתארות את הדברים שסטודנט מסוגל לעשות בכל רמה בקריאה, האזנה, כתיבה ודיבור. 

 

ומה איתך?

תראה לי את רשימת מוסדות הלימוד שיש בהן את התוכנית הזאת. אני רוצה לראות אם יש את התוכנית איפה שאני לומד! >>

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle